قوانین و مقررات

به ریش سفید خوش آمدید !

از اینکه از خدمات و سرویس های ما استفاده میکنید بسیار سپاسگزاریم. استفاده شما از خدمات ما مستلزم پذیرفتن مفاد این توافق نامه و رعایت قوانین و شرایط استفاده از آن میباشد. لطفا آنها را به دقت مطالعه و رعایت نمایید.
این توافقنامه بین ریش سفید (Rishsefiid.com) به عنوان سرویس دهنده و کاربر استفاده کننده از خدمات ریش سفید (پرداخت کننده، پذیرنده و دریافت کننده وجه) بر اساس ماده 10 قانون مدنی منعقد میگردد.توافقنامه

1. استفاده شما از ریش سفید (Rishsefiid.com) به هر نحو و عنوان به معنای اطلاع کامل از متن این توافق نامه و پذیرفتن کلیه مفاد آن و همچنین مقررات و شرایط استفاده از آن میباشد. امکان بروزرسانی این مقررات با توجه به تغییرات احتمالی قوانین جاری و یا اضافه کردن امکانات جدید وجود دارد، چنانچه این تغییرات در مقررات، اعمال گردد متعاقبا از طریق همین سایت به کاربران اعلام میشود و کاربران موظف به رعایت آن میباشند. همچینین لازم است کاربران نیز هرچند وقت یکبار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند. دسترسی به قوانین همواره از طریق همین صفحه و به آدرس http://rishsefiid.com/terms.html امکان پذیر خواهد بود.
2. سایت ریش سفید (Rishsefiid.com) در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و یا خرید و فروش هرنوع محصول و یا خدمات غیر قانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد و حساب کاربری وی مسدود و تمام مبالغ و تراکنش هایش نیز بلوکه خواهد گردید. خدمات شرط بندی، قمار، پیش بینی مسابقات ورزشی، فروش شماره مجازی، انواع فیلم و سریال، محصولات زناشویی و جنسی، وی پی ان، CCCAM، اکانت اشتراک گذاری ماهواره، خدمات ازدواج موقت و همسریابی، سیستم های چت آنلاین، دوست یابی، خدمات ماساژ، ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای مجازی، ممبر تلگرام و اینستاگرام، خدمات فال و طالع بینی،علوم غریبه، تعبیر خواب، سرکتاب و دارو و محصولاتی که دارای حق کپی رایت آن نمی باشید از طریق خدمات ریش سفید ممنوع میباشد.
3. کاربران موظف به رعایت کلیه قوانین کشور ایران می باشند و متعهد می شوند از هرگونه استفاده مغایر قوانین از ریش سفید خودداری کنند.
4. به اشتراک گذاری لینک های پرداخت و درگاه ها در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های خارجی مانند تلگرام ممنوع است. در صورت عدم رعایت از سوی کاربر، حساب کاربری وی از طرف بخش بازرسی ریش سفید مسدود خواهد شد و دیگر امکان استفاده از سرویس ریش سفید را نخواهد داشت.
5. ثبت نام در سایت ریش سفید مستلزم درج اطلاعات واقعی است و جعل هویت اشخاص حقیقی یا حقوقی و سوء استفاده از آن در جهت فریب سایرین ممنوع است.
6. تسویه حساب و واریز وجه به حساب بانکی کاربر، فقط در صورتی انجام خواهد شد، که اطلاعات هویتی کاربر مانند، نام و نام خانوادگی، تلفن همراه، تلفن ثابت، کد ملی، کد پستی، آدرس و تصویر کارت ملی وی در ریش سفید ثبت و مورد تایید کارشناسان پشتیبانی مشتریان ریش سفید قرار گرفته باشد.
7. ایجاد هرگونه نام کاربری با عناوینی مانند، اسامی بانک ها، برند های معروف، سازمان ها، نهادها، وزارتخانه ها و کلیه مراجع حقوقی که ایجاد کننده حساب در آن هیچگونه مسئولیتی ندارد بر خلاف قوانین است و درصورت مشاهده با اطلاع قبلی به کاربر، مسدود خواهد شد.
8. اطلاعات خصوصی کاربران شامل نام و نام خانوادگی، شماره همراه، کد ملی، آدرس و تلفن، شماره حساب و شماره شبای بانکی و همچنین ایمیلهای ایشان نزد سایت محفوظ است و در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی قرار نخواهد گرفت. تبصره: اگر پرداخت کننده وجه از پذیرنده و یا دریافت کننده وجه، به بخش بازرسی ریش سفید اعلام شکایت کند و موضوع با پیگیری بخش بازرسی حل و فصل نگردد، درصورت درخواست شاکی، فقط نام و نام خانوادگی پذیرنده و گیرنده وجه، برای سایر اقدامات قانونی در اختیار شاکی یا پرداخت کننده قرار خواهد گرفت.
9. طبق مواد 210 و 211 قانون مدنی، سرویس ریش سفید برای اشخاصی است که اهلیت معامله را داشته، بالغ، عاقل و رشید محسوب شوند و با عضویت در Rishsefiid.com تایید مینمائید که شرایط ذکر شده را دارا هستید.
10. در جهت حفظ امنیت سرویس ریش سفید، آی پی (IP) کاربران در هنگام استفاده هرکدام از بخش ها و امکانات سایت ثبت خواهد شد.
11. ریش سفید متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی و آی پی های ثبت شده (IP) کاربران محافظت کند و این اطلاعات را محرمانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قوانین ایران مجبور به ارائه آن به مراجع ذی صلاح باشد.
12. ریش سفید هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست های ریش سفید از طریق تیکت ها و درون وبسایت انجام میشود و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی و یا درخواست مشاهده لینک هایی درون وبسایت استفاده خواهد شد.
13. ریش سفید از کاربران خود میخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس ریش سفید دات کام (Rishsefiid.com) میباشد، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه SSL محافظت میشوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار میگیرند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس Rishsefiid.com مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر میباشد.
14. هر کاربر در ریش سفید امکان وارد کردن شماره شبای حساب های خود را دارد. کاربران می بایست در هنگام ثبت شماره شبای خود دقت لازم را نموده و تنها شماره حساب هایی که به نام آنها میباشد را وارد کنند و ریش سفید هیچ مسئولیتی در مورد حساب ها و کارت های متصل با نام افراد دیگر و یا اشتباه وارد نمودن شماره شبای کاربر نخواهد داشت و درصورتی که با اشتباه کاربر، پول به حساب شخص دیگری واریز شده باشد، مسئولیت آن با کاربر است و ریش سفید هیچ مسئولیتی را در این بازه نمیپذیرد. تبصره: در صورت وارد نمودن حساب بانکی شخصی دیگر، اولا باید به آن دسترسی داشته باشید، ثانیا تصویر کارت ملی دارنده حساب را در قسمت سایر مدارک در سامانه آپلود کنید.
15. ریش سفید به ازای معامله مبلغی را به عنوان کارمزد از پرداخت کننده یا دریافت کننده وجه دریافت میکند.
16. با توجه به زمان بندی های بانکی در سیستم پایا زمان انتقال وجه به حساب مقصد، زمانی بین 1 تا 3 روز کاری میباشد.
17. امکان پرداخت وجه توسط کاربر منوط به اتصال وی به اینترنت و داشتن شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضای کارت و ccv2 میباشد.
18. چنانچه شما قصد استفاده از امکانات سرویس ریش سفید را داشته باشید، جهت تکمیل مراحل فعالسازی شماره تماس خط همراه خود را وارد نموده، سپس کد فعالسازی با تماس صوتی و یا ارسال پیامک به همان خط اعلام میگردد.
19. چنانچه ایجاد حساب و نام کاربری در ریش سفید و یا پرداخت از طریق آن مشمول مقررات پولشویی، یا درآمد ناشی از ربا و یا هر وصف کیفری دیگری باشد، مسئولیت آن بر عهده کاربر و پرداخت کننده میباشد.
20. مسئولیت واریز وجه پرداخت شده به حساب اعلامی کاربر بر عهده ریش سفید بوده و وجه مذکور بین 24 تا 72 ساعت کاری به حساب کاربر واریز میگردد. (این زمان تاخیر به علت دوره زمانی تسویه سیستم شاپرک و پایا بانک مرکزی میباشد و تمامی پرداخت های الکترونیکی شامل این قاعده هستند)
21. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت شده در ریش سفید میباشد.
22. اگر چه سیاست و تلاش ریش سفید بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری توسط این سرویس میباشد و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی و نظارت میشود، اما ریش سفید هیچ مسئولیتی در قبال سوء استفاده و یا کلاه برداری های انجام شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به ریش سفید گزارش شود (به طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحویل کالا از سوی فروشنده) ریش سفید محیط گفتگوی دو جانبه ای را با نظارت خود ایجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طریق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف میان کاربران مرتفع نگردد امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات طرفین در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.
23. چنانچه در مورد وجه منتقل شده اختلاف به وجود آید (مثلا کاربری وجهی را به حساب فروشنده واریز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا یا سرویسی تحویل نگرفته باشد و ریش سفید محیط گفتگویی میان طرفین باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار میگیرد و امکان انجام هیچ عملیاتی روی رقم مورد نظر از سوی طرفین وجود نخواهد داشت. همچنین سایر تراکنش هایی که از وجه مورد نظر، در سرویس ریش سفید انجام شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبدیل خواهد شد.
24. کاربر ریش سفید که به عنوان فروشنده فعالیت میکند، موظف است نسبت به ارسال کالا و یا ارائه خدمات فروخته شده از طریق اینترنت رسید اخذ نماید و پایگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تاییدیه مشتری، در خصوص کالا یا خدمات تحویل داده شده داشته باشد. بدیهی است که هرگونه مسئولیت، در زمینه کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده و نیز ارسال آن بر عهده فروشنده میباشد و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دریافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسید دریافت شده از سوی مشتری میباشد.
25. پذیرندگان ریش سفید مجاز به ایجاد چندین درگاه به منظور استفاده تجاری مباح و قانونی از آن هستند اما در صورت ایجاد درگاه های متعدد و بی مورد یا به منظور گرفتن نام درگاه های خاص! نه تنها آدرس درگاه ها بلکه حساب کاربری مشترک نیز مسدود میشود.
26. پذیرندگان موظف هستند اطلاعات کامل خریدار (شامل نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و ...) را از مشتری دریافت و مشتری و خریدار را احراز هویت نمایند.مسئولیت هرگونه عدم دریافت اطلاعات کافی و احراز هویت خریدار با پذیرندگان می باشد. گاهی اوقات ممکن است، ریش سفید به منظور تطبیق اطلاعات فروش، با فروشنده و خریدار به صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خرید انجام شده را دریافت کند. این کار به منظور جلوگیری از سوء استفاده و کلاه برداری در ریش سفید انجام میشود و طرفین ملزم به دراختیار گذاشتن اطلاعات به ریش سفید میباشند.
27. هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خریدار و یا از سوی خریدار به فروشنده وارد شود میبایست مابین آنها برطرف شود و ریش سفید امکان گفتگوی دو طرفه به منظور حل مشکلات را از طریق بخش پشتیبانی فراهم میکند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد. همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به ریش سفید وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت میباشد.
28. کاربران میتوانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در ریش سفید را بنا به درخواست خود از طریق تماس با بخش پشتیبانی، متوقف کنند. ریش سفید حساب کاربری مورد نظر را مسدود میکند اما از پایگاه داده های خود حذف نمیکند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام میشود.
29. ریش سفید اجازه دارد، حساب کاربرانی که خلاف قوانین و شرایط استفاده عمل میکنند مسدود کرده و تصمیم گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
30. ریش سفید دات کام سرویس حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هرگونه تعهدی ارائه می کند. ما در مورد عدم قطع شدن سایت ،خالی از اشکال بودن آن ، رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای شما تعهدی نداریم.
31. استفاده از سایت ریش سفید برای مقاصد غیرقانونی ممنوع است و در صورت استفاده غیرقانونی، اطلاعات کاربر به مراجع ذی الصلاح ارجاع داده خواهد شد.
32. کاربران و پذیرندگان موظف هستند که از ارائه خدمات به اشخاصی که در خارج هستند و یا با آی پی خاج از کشور پرداخت میکنند، خود داری نمایند.
33. کلیه محتویات نرم افزاری و ابداعات و طرح های سایت ریش سفید دات کام متعلق به این سایت بوده و کلیه حقوق آنها متعلق به این سایت است.
34. مسئولیت حفظ رمز عبور به عهده خود کاربر می باشد و ریش سفید هیچگونه مسئولیتی درباره آن ندارد. سایت ریش سفید تحت هیچ شرایطی رمز عبور کاربران را از آنها درخواست نخواهد کرد. در صورتیکه کلمه عبور خودرا فراموش کرده اید با استفاده از لینک 'فراموشی کلمه رمز' میتوانید آنرا دریافت کنید. مسئولین سایت به هیچ عنوان نسبت به ارسال دستی این اطلاعات اقدام نخواهند کرد.
35. ریش سفید تنها یک واسط است برای افزایش امنیت معامله در صورتی که کاربر دریافت کالا یا خدمات را تایید کند ریش سفید وجه مسدود شده را به حساب فروشنده واریز می کند و هیچگونه مسئولیتی بعد از آن بر عهده ی ریش سفید نیست.
36. انجام پروژه های دانشجویی از طریق سایت ریش سفید ممنوع می باشد و اشخاص حق ندارند پروژه هایی که طبق قانون باید خود شخص اقدام به انجام آن کند را در سایت ریش سفید به دیگری محول کند.
37. هرگونه کپی برداری از اطلاعات ، ایده ها و روش های سایت ریش سفید ممنون بوده و موجب پیگرد قضایی خواهد شد
38. ریش سفید از کاربران خود میخواهد، چنانچه قوانین و شرایط استفاده فوق را قبول دارید نسبت به عضویت در سایت و یا انجام تراکنش اقدام کنید و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستید درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تماس با ما اعلام نمایید یا اگر پرداخت کننده وجه هستید از انجام تراکنش خودداری نمایید.